روشنایی محیط حمام و سرویس‌های بهداشتی بسیار با اهمیت است. یکی از اصول مهم طراحی دکوراسیون توجه به روشنایی و نورپردازی است. انتخاب روشنایی

 فاکتور های خرید چراغ حمام و سرویس بهداشتی چیست؟

روشنایی محیط حمام و سرویس‌های بهداشتی بسیار با اهمیت است. یکی از اصول مهم طراحی دکوراسیون توجه به روشنایی و نورپردازی است. انتخاب روشنایی و چراغ مناسب برای حمام وسرویس بهداشتی علاوه بر حفظ زیبایی در احساس راحتی افراد تثیر دارد. امروزه تولید و ساخت چراغ‌های سرویس بهداشتی بسیار متنوع است تا پاسخگوی طیف وسیع سلایق و نیاز‌های مشتریان باشد.

 

تعیین بودجه خرید

قبل از خرید هر وسیله‌ای از جمله چراغ سرویس بهداشتی و حمام باید بودجه‌ای که برای خرید در نظر گرفته‌ایم را مشخص کنیم. تعیین بودجه و میزان هزینه‌ای که می‌خواهیم برای خرید بپردازیم به ما در انتخاب هر چه بهتر چراغ کمک خواهد کرد. با توجه به محدوده بودجه‌ای که در نظر داریم میتوان کیفیت و کمیت را به راحتی مدنظر قرار دارد و از اتلاف وقت پرهیز کرد.

 

در نظر گرفتن محل نصب چراغ

یکی از نکات مهم توجه به محل نصب چراغ است. اگر برای ورودی سرویس ‌بهداشتی به دنبال چراغ مناسب هستید، چراغ‌های دیوارکوب انتخاب مناسبی هستند. اگر فضای حمام شما سقف کوتاهی ندارد؛ چراغ‌های آویز و یا لوستر‌ها نیز یکی از گزینه‌های پیش روی شما هستند. در محل وان می‌توان از لامپ‌های مخفی یا انواع دیوارکوب استفاده کرد. فقط به سراغ نورپردازی‌های سنتی نروید؛ با وجود چراغ‌های مقاوم در برابر آب حتی می‌توانید در زیر دوش آب نیز از چراغ استفاده کنید. نورپردازی قسمت روشویی و آینه حمام و سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین قسمت‌ها است. یکی از روش‌ها انتخاب آینه‌هایی است که در فریم و قاب خود دارای چراغ هستند علاوه بر این آینه‌ها می‌توان از لامپ‌های دیوارکوب در دو طرف آینه استفاده نمود. بهتر است برای چراغ‌های اطراف آینه، تقارن رعایت شود و در هر دو سمت آینه از دو چراغ مساوی که در ارتفاع یکسانی از زمین و فاصله مساوی از آینه نصب شده‌اند استفاده کرد. بهتر است چراغ‌ها در بالای آینه نصب نشوند زیرا باعث ایجاد سایه روی صورت میشوند اما اگر عرض دیوار کم باشد و یا از آینه‌ای استفاده شود که کل دیوار را می‌پوشاند به ناچار چراغ‌ها باید در بالای اینه نصب شوند اما حتی در این مورد نیز تقارن را رعایت کنید. توجه به ضدآب بودن چراغ حمام و سرویس بهداشتی را فراموش نکنید.

 

توجه به زیباشناسی

توجه به زیبایی یکی از اصول مهم در انتخاب هر وسیله‌ای است. معمولا در انتخاب چراغ‌ها به این اصل توجه چندانی نمی‌شود. اگر بخواهید از روش‌های سنتی استفاده کرده و با نصب یک چراغ مناسب در سقف کل فضا را روشن کنید یا اگر از لامپ و چراغ‌های مخفی استفاده می‌کنید، حق انتخاب زیادی نخواهید داشت.

هنگام استفاده از لوستر یا چراغ‌های آویز و همچنین چراغ‌های دیوارکوب اطراف آینه حتما به زیبایی آن‌ها توجه کنید. رنگ چراغ‌ها را متناسب با دکوراسیون و کاشی‌ و سرامیک‌‌های محیط انتخاب کنید.