برای خرید انواع چراغ ریلی و فروشگاهی ابتدا نیاز است با ویژگی‌های چراغ، نوع کاربرد، نحوه نصب، عملکرد، هزینه‌ای که صرف می‌شود و... آشنا شده و سپس براساس نیاز خود، بهترین نوع را انتخاب و خریداری کنید...

راهنمای خرید انواع چراغ ریلی و فروشگاهی با بهترین قیمت
برای خرید انواع چراغ ریلی و فروشگاهی ابتدا نیاز است با ویژگی‌های چراغ، نوع کاربرد، نحوه نصب، عملکرد، هزینه‌ای که صرف می‌شود و... آشنا شده و سپس براساس نیاز خود، بهترین نوع را انتخاب و خریداری کنید.

 


آشنایی با چراغ‌های ریلی و فروشگاهی
چراغ‌ ریلی و چراغ فروشگاهی نوعی از محصولات مدرن است که جهت نورپردازی برای دکور مغازه، ویترین، آرایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، گالری‌ها، مراکز تجاری و حتی ساختمان‌های مسکونی، لابی هتل‌ها و ساختمان‌ها و هرجای تبلیغاتی که نیاز به نور متمرکزشده و خاص دارد، به‌ کار برده می‌شود. این نوع چراغ تنها برای نورپردازی دکور و ویترین نیست بلکه برای تامین روشنایی و زیبایی ساختمان هم مورداستفاده قرار می‌گیرد. لامپ‌ها در یک امتداد بر روی یک ریل قرار گرفته و زاویه آن‌ها به جهات مختلف تنظیم می‌شود.

 


از ویژگی‌های چراغ‌های ریلی فروشگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نصب آسان
تنظیم نور روی ناحیه یا کالای خاص
سادگی و زیبایی
قابل‌استفاده در دکورهای مدرن و کلاسیک
دارای رنگ‌های متنوع لامپ
دارای شکل‌های مختلف پایه
چراغ های ریلی و فروشگاهی

 

 


نحوه نصب چراغ ریلی و فروشگاهی
برای این محصول، هر چراغ نیاز به سیم‌کشی جداگانه ندارد. یک ریل سرتاسری به دیوار یا محل نصب پیچ شده و سیم‌کشی می‌شود که تمامی چراغ‌ها برق و انرژی خود را از همان یک سیم دریافت می‌کنند. باید از دارا بودن روکش برای سیم‌ها جهت جلوگیری از اتصالی مطمئن شوید. هرچند چراغ‌ها در یک مسیر نصب می‌شوند اما ویژگی بارزشان در این است که قابل‌تنظیم هستند. مثلاً دو چراغ که درکنارهم نصب شده‌اند، یکی می‌تواند سمت چپ و دیگری سمت راست را نورپردازی کند. لامپ‌ها بر روی پایه‌های قابل چرخش قرار می‌گیرند. این ویژگی در فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، نمایشگاه‌ها و مکان‌های کوچک و بزرگ از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که دیگر نیازی نیست در هر گوشه چراغی جداگانه جهت نورپردازی نصب شود، تنها با تنظیم جهت می‌توان نور ایده‌آل را به‌وجود آورد. شدت نور و خاموش و روشن شدن چراغ‌ها با استفاده از ریموت انجام می‌شود.

جالب است بدانید که ریل‌ها در این نوع از چراغ‌ها بر روی دیوار، سقف و زمین هم قابلیت نصب دارند. نکته‌ای که در نصب باید به آن دقت داشته باشید این است که ریل‌ها تحمل وزن لامپ‌های موردنظرتان را داشته باشند. محل زاویه‌ای که ریل‌ها نصب می‌شوند، باید به‌طوری باشد که دقیقاً نور را در محل دلخواه ارائه دهد و همچنین برق ساختمان باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند میزان انرژی مورداستفاده برای این محصولات را تامین کند.


نحوه نورپردازی با چراغ ویترینی
این نوع چراغ‌ها برای ساختمان‌هایی که سقف بلند و همین‌طور مساحت زیاد دارند، بسیار مناسب هستند. انتخاب رنگ لامپ‌ها، شدت نور لامپ‌ها، سایز ریل و محل نصب و قرار گرفتن آن‌ها جزو عواملی هستند که در میزان زیبایی و جذابیت نورپردازی تاثیرگذارند.


نحوه کاربری چراغ ریلی
این چراغ‌ها قابلیت چرخش 360 درجه دارند؛ محل نصب‌شان ثابت بوده و نورشان به تمامی جهات قابل چرخش و قابل تنظیم خواهد بود.


انواع چراغ فروشگاهی
چراغ‌های فروشگاهی از یک ریل که از جنس فلز آبکاری‌شده و گالوانیزه است ساخته شده‌اند که معمولاً رنگ آن‌ها سفید یا مشکی است که در رنگ‌های دیگر هم قابل سفارش هستند. ریل باید دارای یک سری ویژگی‌ها باشد؛ مثلاً:

اندازه و طول ریل با سایز و تعداد لامپ‌ها متناسب باشد
ریل باید بتواند وزن لامپ‌ها را تحمل کند
انتقال جریان برق به راحتی در ریل انجام شود
ریل در فاصله‌ای از زمین، دیوار و سقف نصب شود که قابلیت تنظیم نور لامپ‌ها وجود داشته باشد.

در این نوع چراغ‌ها از لامپ‌های LED، SMD، COB و رشته‌ای و متال استفاده می‌شود که مدل ال ای دی بسیار کم‌مصرف بوده و مضر هم نیست. لامپ‌ها در رنگ‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند.


بودجه تامین چراغ ریلی
میزان هزینه‌ای که برای خرید چراغ‌های ریلی می‌گذارید، در تنوع و طرح و مدل این چراغ‌ها اهمیت دارد. هرچه کیفیت، مدرنیته، جنس و ویژگی‌های چراغ‌های ریلی بیش‌تر باشد، به‌مراتب هزینه خرید آن‌ها هم بالاتر می‌رود. دقت داشته باشید که علاوه‌بر خود محصول، هزینه نصب را هم باید جزو بودجه محاسبه کنید.


نتیجه‌گیری

چراغ‌های ریلی فروشگاهی نه‌تنها ظاهری زیبا و فوق‌العاده به محیط می‌بخشند، بلکه از نظر اقتصادی هم بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه هستند. وجود این چراغ‌ها باعث می‌شود محیط و محصولات جلوه‌ای خاص پیدا کنند که هم در فروش و هم در عرضه نقش مهمی را ایفا می‌کنند.